Jedna výnimočná žena mala syna so svojim bývalým partnerom v mladom veku. Znova túži po láske, no napriek tomu, že ju muži obletujú, nikto nespĺňa kritériá byť zároveň partnerom a otcom pre jej dieťa.

Deti milujeme tak, že sa v tej láske strácame. Aby naše deti v ničom nestrádali, radšej si nedoprajeme to, po čom skutočne túžime. Dieťa je našim veľkým zdrojom lásky, ale ak si matka alebo aj otec začne nahradzovať pozornosť a lásku od rovnocenného partnera tou detskou, energeticky ubližuje nie len sebe, ale aj dieťaťu.

Milá žena, si veľmi dôležitá. Keď budeš spokojná ty, bude spokojné aj tvoje dieťa

Žiť v rovnováhe medzi potrebami dieťaťa a svojimi osobnými potrebami, môže ľahko skĺznuť do režimu: ,,Veď moje dieťa je pre mňa všetko! Neohrozím to, čo máme teraz kvôli nejakým mojim predstavám o šťastí. Som matka, musím byť predsa zodpovedná a umlčať v sebe hlasy volajúce po láske, po objatí, po vzťahu…Nemôžem…

Žena vynaložila nemalé úsilie, aby dokázala nie len sebe, ale aj okoliu, že to zvládla. Obhájila sa, že si kedysi nevybrala dobrého partnera, a tak sa z nej stala tvoriteľka vlastnej stability, živiteľka rodiny a iné. Zo ženy vyžaruje veľká sila a vyrovnanosť, ale ona je stále v móde veľkého snaženia sa a strehu. Nedopraje si oddych, relax, lásku, prípadne romantickú večeru, ktorá by končila krásnym milovaním. Ona si to predsa nemôže dovoliť, lebo už je matka a má doma malého syna.

Najlepšie by bolo, keby si našla partnera, ktorý bude dokonalým mužom pre ňu a skvelým otcom pre dieťa. Po tých všetkých sklamaniach ide teda na ďalšie rande s mužom, ktorý by konečne spĺňal status vhodného partnera a otca. Na druhej návšteve už pre istotu predstaví aj syna. Jej syn je jej súčasť, a tak nemá cenu strácať čas. Od druhého stretnutia sa už očakáva ako si chlap zastane rolu otca, ako sa bude chovať k dieťaťu. Dopadne to hrozne. Chlap bol nervózny, syn sa celý deň tlačil len k jej sukni a vynucoval si enormnú pozornosť. V takejto situácii, žena môže natrafiť aj na žiarlivého partnera.

Syn vyžaduje, aby sa mu matka venovala. Muž vyžaduje, aby sa mu venovala žena v role milenky, a tak je žena sama rozladená a rozpoltená, lebo nevie v sebe zosynchronizovať matku a milenku. Nevidí, že jej obe osoby ukazujú ako kričí jej vnútro o trochu pozornosti: „Haló,  žena, tu je tvoja duša a ja chcem úplne niečo iné!“

Príde domov a plače. Je odsúdená na samotu do konca života. Ešte aby toho nebolo málo, syn vôbec nemal rád toho uja. Malý pribehne k mame, hladí jej uplakanú tvár a tíško jej šepká: „Mami, ale veď ja ťa ľúbim, veď máme jeden druhého, neboj sa.“ Matka sa rozplače ešte viacej a hovorí si, že je totálna krava! Má predsa šťastnú rodinu, skvelé zázemie a nevie prečo neprestajne tlačí na to, aby si našla nejakého chlapa. Jej syn ju zahŕňa bozkami, hrá sa jej s vlasmi a objíma ju.

Aby žena obhájila svoju silu, pripútala sa k dieťaťu až tak, že vždy, keď si vyberie stráviť večer s kamoškami a malého stráži babka s dedkom, jej dieťa  psycho-somatizuje.

Syn sa rozkašle, dostane teplotu alebo je hyperaktívny. Začne vyžadovať matku a starí rodičia ho nemôžu zvládnuť. Matka po pohári vína berie taxík, uteká k svojim rodičom zachrániť svojho syna. Berie ho do bezpečnej skrýše, schytí ho do náruče, ale on ju začne odkopávať preč: „Daj mi pokoj, nechcem byť pri Tebe.“ Žena si myslí, že sa dieťa hnevá, kvôli tomu, že sa mu dve hodinky nevenovala, a tak sa pripútava k synovi ešte viacej. Nie je to zvláštne, veď doteraz chcel len ju, a teraz ju odkopáva? Matka si správanie znova vzťahuje na seba, že nie je dosť dobrá. Jej pochybovanie, že sa chvíľočku nevenovala malému, jej dávajú najavo aj rodičia, ktorí hania jej výchovu. Ona sa musí obhajovať, že jej syn taký nie je, veď ho vychováva dobre. Rodičia jej odzrkadľujú len jej strach a osobný pohľad na jej rodičovstvo. Presne takto si vyčítala v taxíku, čo je za matku, keď nechá svoj poklad chvíľku bez pozornosti. Pochybuje o sebe a o svojich kvalitách.

Drahá žena, prečo si na seba taká prísna? Prečo sa konečne neohodnotíš, že si dobrá matka? Len preto, lebo si mala svoje dieťa zavčasu? Prestaň už konečne počúvať druhých a začni počúvať svoje srdce. Už dávno si dokázala, že si skvelá, starostlivá a milujúca. Ak si chceš trochu oddýchnuť od role matky, ale vnútorne si v napätí, že si to nezaslúžiš, tvoj syn Ti ukazuje tvoj postoj k sebe. Uvoľni sa! Ak s tým budeš vnútorne vyrovnaná a dopraješ si, čo chce skutočne Tvoje vnútorné dieťa, tak aj tvoj syn sa bude inak správať. Tvoje dieťa vyžaduje enormnú pozornosť pravé v situáciách, kedy by si sa mala venovať svojej duši.

Žena rozmýšľa, prečo ju dieťa odmietlo. Všimla si, že ona stále odmieta svoje túžby a sny. Nechápe, prečo išla s niekým von, kto sa jej vlastne vôbec nepáči a nie je jej typ. Predsa aj tak nejako vnútorne vie, že miluje iného muža, ktorý ale nie je vhodný pre jej syna.

Žena, ak ťa Tvoje srdce a intuícia ťahá k inému mužovi, poslúchni ju. Len tak budeš šťastná, a tvoje dieťa, súčasť teba, ti bude novonadobudnutú spokojnosť odzrkadľovať. Pre tvoje poznanie je dôležitý každý vzťah, aj keby trval len krátko.

Žena pozvala svojho kamaráta do kina. Je o niečo mladší, no a čo. Vždy sa jej zdal trocha nezodpovedný tým, že má kapelu, a tak prúdiace predstavy v hlave o slávnych rockových kapelách a nekonečnom párty živote, vytvoria predsudky a následný rozsudok, že to nebude dobrý otec. Lenže bude dobrý milenec. To je predsa to, čo ona potrebuje. Žena si dovoľuje byt milenkou, a tak začína žiariť vnútorne. Sexuálna energia ju vyživuje. Nebojí sa, že dieťa bude plakať a dožadovať sa u starých rodičov matky. Predtým, než ho dovedie k nim, má s 5-ročným synom krátky rozhovor. Oznamuje mu, že by chcela ísť von a prežiť príjemný večer. Nahradila rozprávanie so synom z módu ustráchanej matky do módu dôvery a pochopenia. Pýta sa ho či to zvládne u babky a dedka. Matka s nim hovorí sebavedomo, a tak jej dieťa odpovedá ešte sebavedomejšie. Je predsa veľký a všetko zvládne. Žiadne trepanie, žiadne hysterické záchvaty. Syn sa správa ukážkovo, tak ako sa aj matka správa k sebe. Žena si dáva pozornosť, počúva svoje srdce, potreby, a tak môže jej srdce počúvať aj dieťa.

 V ten večer neexistuje žiadny rozpor a problém, pretože ani vo vnútri ženy nie je rozpor.

Žena prežila romantický večer a noc so svojim kamarátom. Prestala riešiť aký je a začína mu dôverovať. On pozná aj jej dieťa. Už sa stretli, ale vtedy sa situácia odohrávala presne podľa ženiných strachov, že je príliš mladý a nie je pripravený na rolu otca. Dnes si ale žena vyberá muža pre seba a svoje potreby. Ona sa nepotrebuje opierať o niekoho, kto by jej vytvoril hniezdo a bude ju voziť na audine. Ona už má dávno vytvorené zázemie, a tým, že si verí aj jej mladý partner si verí. Ohodnotila sa za všetko, čo dosiahla a jej okolie ju vníma presne tak.

Žena už nedostáva divné otázky, kedy si nájde partnera. Predtým si nebola istá v partneroch, a tak jej druhí ľudia svojimi otázkami pomáhali rozpoznať, že má v sebe neistotu. Žena je v úplnom súlade so svojim rozhodnutím, a tak je v súlade aj jej okolie. Tým, že jej blízki vyčítali, koho si to našla v prvom vzťahu, tak sa bála znova zamilovať. Partnera si hľadala výhradne podľa rozumových kritérií. Nuž aj tento svet niekedy hodnotí povrchne. Prvý takzvaný nezodpovedný partner bol významný míľnik na ceste jej životom. Bez neho by nikdy neurobila taký veľký pokrok a možno by nebola ani taká silná žena. Všetko sa dialo podľa plánu duše.

Žena spoznáva muža a mladne. Trávi s ním čas, len ona a on. Vie, že keď bude spokojná v partnerstve, budú všetci spokojní a aj jej syn. Je naplnená mužovou láskou a dotykmi. Rovnako je naplnený partner a aj syn, lebo jeho matka je krásna a žiari navonok tvorivou energiou.

Jej syn sa naučil samostatnosti a kreativite. Nachádza nové riešenia pri hre a nečaká vždy s nimi len na mamu a jej nápady. Dieťa má tiež inovatívne riešenia bez dospeláckej logiky. Objavuje svet svojimi očami a premýšľa, čo by chcel v živote robiť, nie čo by si jeho okolie a autority želali. Matka sa delí sa o svoje šťastie so všetkými. Dovoľuje si stráviť čas, ktorý zameškala ako mladá. Dnes je bláznivo zamilovaná, ale zároveň aj výborná matka. Dokonca má teraz viacej času aj na seba. Prestala riešiť a tvoriť si rodinu, hniezdo v istote. Žije v slobode s partnerom aj so svojim synom. Pre vzťahovo závislých nelogické rozhodnutie, no pre vedomých ľudí štandard, jednoducho žitie v slobode a láske. Bez potvrdení, bez nárokov, bez očakávaní…

Neobmedzujme sa v strachoch, že nový muž v živote rozvráti vzťahy v rodine a pokazí rokmi vybudovanú stabilitu. Ľudia si hľadajú partnerov väčšinou zo svojej vibračnej úrovne. Ak žena vyžaruje krásne energie lásky, empatie, pochopenia a tie prevyšujú jej strachy a obmedzenia, tak to krásne vyžarovanie pritiahne najmä tých, ktorí sú toho hodní. Verme, že dokážeme spolu surfovať na krásnej vysoko-frekvenčnej vlne porozumenia, lásky a harmónie. Tá vlna zaleje všetky strachy, nedôveru a falošné istoty.

S láskou,

Pozorovateľka života

© Všetky práva vyhradené!

Tento článok môžete kopírovať v neskrátenej forme a bez zásahu do textu rozširovať nekomerčným spôsobom, pokiaľ bude uvedená poznámka webovej stránky s aktívnym odkazom https://transformacne-vztahy.sk/