Nie je náhoda, že si podvedome vyberáme partnera, ktorý je pre nás určitým spôsobom nedostupný. Často sa to deje podľa hlboko skrytých blokov a presvedčení, že si nezaslúžime lásku. Odmietame naše potreby, a tak sa stane, že stretneme niekoho, kto nás dramaticky navráti k svojej duši. Ako? Tým, že tu pre nás nebude. Strádame, lebo si chceme chýbajúcu časť nahradiť niekým a niečím externým. Ak za zamilujeme do niekoho, kto je zviazaný záväzkami, je to očividné potvrdenie, že nemáme šancu. Sme pozvaní do ringu ťažkého súboja medzi rozumom a citom. Ak budeme nasledovať len rozum, zbláznime sa. Ponúka sa nám preskúmať hlbšie seba, svoje potreby a túžby, konečne si už vyriešiť staré vzorce správania. Až na konci dostávame odpovede, že to vlastne bolo dokonalé obdobie, ktoré z nás urobilo úplne iného človeka. Sme v jednote, spokojní a hlboko napojení. Pretrhli sme opakujúce sa situácie v rodovej línií, tým, že  sme mali odvahu si zlomiť srdce toľkokrát. Priniesli sme do svojej duše pokoj a stávame sa silnými jedincami. Nič iné nám ani vlastne neostávalo, len sa začať venovať už konečne svojej duši, zatiaľ, čo tu pre nás partner nebol…

Dlhý príbeh o tom, ako sa žena učila počúvať svoje srdce

Stretli ste muža, takého o akom ste snívali celý život, ale je zadaný. Presnejšie ženatý. Posledné, po čom v živote túžite je zapliesť sa s niekým takým. Nie ste predsa žiadna mrcha so zle usporiadaným hodnotovým rebríčkom. 

Prvé stretnutie

Sklame vás, keď sa dozviete, že je ženatý. Je milý a poviete si, že mu dáte šancu aspoň na pekný rozhovor. Veď je kopec ľudí v manželskom zväzku, ktorí už nežijú spolu ako plnohodnotná dvojica. Už ste dávno dorástli do bodu, kedy vnímate odlišnosti medzi manželstvom a „manželstvom“. Idete na stretnutie s jasnými pravidlami v hlave. Je to len káva a tým to končí. Prežijete spoločne pekný večer, rozprávate sa, smejete sa, rozumiete si a pri odchode sa ešte pobozkáte. Nedalo sa odolať! Tento muž vám vyrazil dych. Nečakali ste to. V tejto etape chodíte spať ešte v kľude, uisťujete sa, že to bol len bozk a tým to zhaslo.

Zažili ste všeličo

Počuli ste plakať matku a jej zranenie z nevery. Videli ste ako si to otec nemohol odpustiť. Vnímali ste ako to odsudzovala širšia rodina. Možno ste sami zažili neveru a viete to pochopiť ešte z hlbšej perspektívy. Po týchto všetkých emóciách vyhodnotíte, že nejaký zadaný/ženatý muž sú vody, do ktorých by ste v žiadnom prípade nechceli vstupovať, a tak radšej od neho bočíte kade ľahšie.

Morálka

Čas plynie a vy nemôžete zabudnúť na ten bozk. Mali ste taký dobrý pocit, že ste sa zachovali ako slušný človek s morálkou a prerušili kontakt. Dobrý pocit z morálneho rozhodnutia vydržal asi len tak 3 týždne. Potom z vás opadla hrdosť, vnútorná pýcha a ego presvedčenia, že zadaní ľudia by mali byť čestní, vyriešiť si svoju životnú situáciu, až potom si hľadať nejakú známosť. Lenže láska k vám niekedy príde aj keď nikoho nehľadáte. Je výzva byť otvorený veciam, ktoré najprv ani nemusíte chápať.

Muž vám nedá spávať. Stále myslíte len naňho. Cez bariéry morálky sa začnú predierať túžby a on vás neuveriteľne láka. Hovoríte si, že to prejde, veď ste už odolali rôznym pokušeniam. Ste dlho sama, preto akceptujete pozvanie vášho kamaráta. V ten večer vás pobozká. Je to príjemné. Len príjemné. Asi by ste nikdy nedovolili, aby vás pobozkal, ale nerozumiete, čo sa vo vás deje, a tak skúmate či sa vám podarí aspoň trošku prekryť túžbu po ženatom mužovi. Zisťujete, že pri kamarátovi nič necítite. Kráčate domov sama a môžete si zoradiť myšlienky. Najlepšie vám bolo aj tak vždy samej. Do toho sa vám ozve ženatý muž. Vy viete, že nie je ďalšie východisko zo situácie, len to skúsiť, inak sa z toho zbláznite. Viete aj to, že keď sa stretnete, už to nebude o kávičke. Idú sa stretnúť dvaja ľudia, ktorí sa chcú spoločne milovať.

Milovanie s otvoreným srdcom

Ženatý muž prichádza a vy spoločne prežijete krásnu noc. Milujete sa s otvoreným srdcom, nie je čo stratiť. Tento muž vám nepatrí ako ani vy jemu. Ste uvoľnená a užívate si prítomný okamih. Prijímate toho muža a on vás. Smejete sa, rozprávate. Bol to nádherný zážitok. Presne ako vám to intuícia a vášeň hlboko v srdci našepkávali. Prejde asi týždeň a ešte stále žijete z tej energie. Nedá vám to, plánujete si stretnutie znovu. Ste v akomsi opare ľahkého pobláznenia alebo zamilovania, a tak nič neriešite.

„ Zamilovanie je tvorivá sila potrebná na to, aby sa dvaja ľudia prepojili a aby medzi nimi prebehli skúšky, ktoré si duše kedysi dávno spolu naplánovali. “ (Z knihy: Známe se celé věky,  A. Homolová)

Stretnete sa ešte asi 3-krát. Už to nie je vášnivá noc, ale len pár-hodinové spoločné bytie. Pri tom poslednom sa vyderú na povrch negatívne emócie. Vy si uvedomíte, čo ste urobili. Rozum vám hovorí, že by ste sa mali hanbiť.

Počiatočná negatívna fáza prepukla, keď sa vám vypína srdce

Musíte ísť od seba. Vyplavia sa vám bloky z kolektívneho ženského vedomia, že vás chcel ten muž len využiť. Spomeniete si, na reči blízkych žien ako ich manželia hovorievali svojim milenkám, že doma si so ženou nerozumejú. Je vám z toho všetkého zle a začnete sa pýtať ženatého muža ako to má vlastne doma.

Do života sa vám prezentujú všetky bloky, ktoré máte spojené s mužmi, s otcom, so svojou rodovou líniou

Nedôvera v mužov a presvedčenia, ktoré ste absorbovali z okolia o tom, ako sú muži sukničkári, sú neschopní a slabí, vás vystresuje. Nikdy sa nezaplietaj so ženatým mužom! Vybavia sa vám historky ako zle dopadli ženy, ktoré si začali so ženáčmi. Ty sa uvedom dievča, je to otec rodiny, on má povinnosti. Toto slušné ženy nikdy neurobia.

Útek a separácia

Cítite emočný pretlak a tak utekáte! Keď ste sa ho spýtali aká je jeho situácia doma, nič sa nedozviete. Mlčí. Čože? Bože, áno, on je presne ten muž, ktorý sa chcel len rozptýliť. Kašlem na neho. Ešte k tomu sa správa ako decko. Nie aby sa so mnou na rovinu porozprával, ale hrá tu nejaké hry, ktoré nemám rada.

1,5 mesiaca máte odmlku, v ktorej si spracovávate rôzne bolesti a bloky. Partneri mlčia, sú zablokovaní. Ich srdcia sa len prebúdzajú. Muž si nechce priznať, že žena, ktorú spoznal, je viac ako sexuálna známosť. Spôsobuje mu negatívne emócie a mohla by mu zničiť status vzorného muža. Žena sa uisťuje, že toho týpka už nechce vidieť. Neozýva sa jej a tvári sa ako by sa nič nestalo. Namýšľa si, že ju iba využil. Nič jej nevysvetlil, ušiel. Fáza ublíženia prejde a žena si uvedomí, že nikto nikoho nevyužil. Chcela ho dobrovoľne a ešte ho aj zviedla. Týmto ste prijali svoje negatíva. Sú súčasťou každého z nás.

Muž mlčal, lebo vy ste mlčali voči vašej duši. Prijímate aj svoje temné stránky a vám sa zrovna podaril uzdraviť blok o využití. Vašou prácou ste pomohli transformovať tento blok aj v kolektívnom vedomí.

Obe strany urobia určitý mentálny pokrok, ktorý ich znova púšťa k sebe. Väčšinou sa ozve ten, ktorý dokáže bloky lepšie spracovávať a jeho prežívanie lásky je oveľa prirodzenejšie. Túžba, vášeň a láska sa začína prebúdzať. Vás to znova púšťa k sebe fyzicky. Osobné stretnutie môže nastať aj po pol roku. Stretnete sa s vašim pánom úžasným. Tešíte sa, zároveň sa aj bojíte. Aj on má v sebe strach. Potláčal sa toľkokrát. Toľkokrát sa mu o vás zdalo, ale on predsa nemôže urobiť žiadny krok. Má rodinu, má zodpovednosť. Povie vám, že by ste si radšej mali nájsť niekoho iného. Ja Ti tu lásku nemôžem dať. 

Dynamika je v každom vzťahu rôzna. Za toho pol roka nenaplnených túžob, lásky a prebdených nocí si veľa uvedomíte. Nechápete, na čo tu stále čakáte. Poviete si, že by ste sa mali otvoriť novému vzťahu lebo tento váš, so ženatým mužom, za nič nestojí. Sú to len akési vaše vzdušné zámky, ktoré sa aj tak nikdy nenaplnia. Aj týmto pochopením prichádza poznanie a uvoľnenie. Všetko čo sa deje má svoj zmysel.

Vaše strachy vám nedovoľujú vidieť jeho bloky a on nevidí tie vaše cez jeho strachy

Žena vidí len mužove hradby, dômyselné opevnenie, kde nevstúpi nik. Domnieva sa, že tam pre ňu niet ani štipky miesta v jeho srdci. Keby aspoň chcel, tak spustí most cez priekopy komunikácie. Nič. Ticho. Žena uteká. Hovorí si: „Áno je to tak ako si si myslela, koľkokrát ešte potrebuješ potvrdenie? Poradím Ti, zabudni na neho.“ Lenže srdcu len tak ľahko nerozkážete. Keďže zranenie je veľké, žena si hľadá partnera. Chce prežiť aspoň trochu lásky, ktorú nedostala od jej vysnívaného muža. Nie že by bola na tom závislá, ale cíti sa odmietaná. To je opäť iba jej projekcia a útek od jej pravých túžob.

Nový partner

Žene prišiel do života nový muž. Spriaznená duša. Je to fešák a citlivý človek. Majú spolu veľmi pekný vzťah. Títo dvaja si žijú v harmónií, žiadne komplikácie, pohoda. Spoločné držanie za ruky, prechádzky v parku so psom. Žena sa cíti aspoň na chvíľu naplnená. Konečne si prežíva to, čo chcela s jej pravou láskou.

Ženatý muž vám napíše, ale vy ste vo vzťahu. Je to tak ako si myslel, nemá nárok na lásku. Mohol by očakávať niečo od ženy, ktorej nič nedal? Mal by jej dať pokoj, ona si zaslúži žiť krajší život, veď jej to aj povedal. Žena, ale nevie, čo sa odohráva v mužovi.

Krásne milovanie a spojenie sŕdc so spriaznenou dušou vydrží len pár mesiacov. Ženin dobrý pocit vystrieda uvedomenie, že ona je tá, kto nosí masku. Pravá túžba srdca sa derie von a ona pochopila, že klame samú seba, ale aj spriaznenú dušu po jej boku. Odchádza zo známosti, v ktorej chýbajú skutočne hlboké city.

Žena začne byť konečne verná svojmu srdcu. Miluje ženatého muža, aj keď nevidí riešenie, je silná a naplnená ustáť situáciu sama. Uzdravila sa zo závislosti na druhom a zo starých rán odmietania.

Tak ako ste urobili krok k svojmu srdcu, všimnete si, že aj váš muž urobil krok k tomu svojmu. Trocha sa zmenil. Je otvorenejší, lebo vy ste otvorenejšia. Transformovali ste už nejaké tie bloky. Prídu znova ďalšie. Partnerovi, ktorý je v trvalom zväzku sa zdá, že ten druhý stále uteká a stále si musí niečo uvedomovať. Nevidí ale, že on uteká tiež. Aj keď pocítil znova lásku, drží tieto city v najväčšej tajnosti. Tieto dve bytosti sú však prepojené. Dokážu cítiť lásku/strach vzájomne, aj keď tomu nemusia rozumieť, koho emócie cítia. Ženatý muž sa nechce pozrieť do seba, ona ho odrovnáva svojimi útekmi, a tak dokola. Muž sa len čuduje, čo je to za ženskú. Prehliada, že je to on sám, kto beží preč od svojej duše, od vnútornej ženy, tak ako aj jeho fyzická ženská polovička. Žena má tiež svoju projekciu. Jej muž ju nemiluje, nevybral si ju, nepotvrdil jej lásku…

Každý musí pracovať so svojou dušou

Partner k vám nemôže pristúpiť bližšie, ak vy nemáte zvládnutú sebalásku a uzdravené bloky z detstva. Bojujete s presvedčeniami, že aj tak nemôžete mať to, čo chcete. Láska tu nie je pre vás. Nezaslúžite si ju. Ak je váš partner spútaný vo vzťahu, bojuje so seba-hodnotou a myšlienkami: ublížim všetkým ostatným ale ja budem šťastný? Zaslúžim si to? Jednoznačne, áno!

Staňte sa samostatnou ženou, ktorá si vie dať všetko

Duša sa učí pochopiť, že každý sme tu sám za seba a je len na nás ako sa k týmto skúškam postavíme. Možno vypadá, že muž nič nerobí, ale cíti, že sa mení, učí sa nasledovať svoje srdce. Ak si myslíte, že čakáte naňho dokým sa rozvedie, mýlite sa. Čakáte na seba, aby ste sa vydali na cestu uzdravenia a práce na svojom Ja. Mám spracované všetko? Som v úplnom pokoji a láske? Ak ste v láske, nebude vám vadiť nič. Ak vám vadí veľa vecí, spíšte si ich. Po čase rozpoznáte, že sú to záležitosti, týkajúce sa len vás.

Z pohľadu bezpodmienečnej lásky

Odovzdali ste situáciu Bohu a dôverujete mu. Veríte svojmu srdcu, že vás viedlo správne. Vedome trávite čas. Nie je dar všetko vedieť hneď, ale darom je nechať čas plynúť, odpoviete si sami neskôr. Nemôžete nikoho vlastniť ani od nikoho vynútiť city, môžeme si ich však tvoriť sami. Žena cíti, že muž je hodnotný a láskavý človek. Začína ho vidieť srdcom. Prichádzate k mužovi s uvedomením, že ho milujete, taký aký je. Aj on sa opäť zmenil. Možno sa nikdy nerozvedie. V to dúfalo len vaše ego a strachy. Možno ho jeho rodina a deti ešte potrebujú. Chápete to z pohľadu bezpodmienečnej lásky, a tak vám to už vôbec nevadí. Ste bližšie k svojej duši a k životnej misií ako kedykoľvek predtým. 

Život v harmónii si často predstavujeme ako vzťah, ale ponúka sa nám možnosť uzdravenia aj na našej samostatnej ceste či už sa uzdraví aj partner, alebo tým prejdete sami. Máte výhľad na ďalšie možnosti predkladané životom, o ktorých ste ani netušili, že vôbec existujú. K dýchaniu potrebujete hlavne seba, ku kráčaniu potrebujete nohy, ktoré sú vaše a k milovaniu potrebujete srdce, ktoré bije vo vás.

Ak trpíme a vyčítame si, že sme sa zamilovali do partnerov, ktorí sú zadaní verme, že všetko sa deje podľa dohody duší. Nikto si nestavia šťastie na nešťastí druhých, skutočná láska oslobodzuje a vedie nás správnym smerom. Dvojplamene si vybrali uzdravovať vzťahy, ktoré nie sú vystavané na čistej esencií bezpodmienečnej lásky. Energie nás už nepúšťajú do vzťahov, kde sa hráme na lásku. Globálne srdce planéty sa otvára a na Zemi sa prepája, čím ďalej tým viacej dvojplamenných párov. Najprv si však prejdeme dramatickou očistou vo svojom vnútri.

S láskou,

Pozorovateľka života

Obrázok zámku: Tim Rebkavets / Unsplash