Pamätám si slová mojej babky, ktorá prorocky tlmočila riadky z múdrych kníh o tom, aká náročná doba príde, a čo všetko budeme prežívať tu na Zemi. Nesmierne som sa bála tých slov, predsa som bola ešte dieťa.

„Živí budú mŕtvym závidieť a tí, ktorí ostanú nažive budú prechádzať mentálnym peklom, ktoré bude v ich hlave. Budú sa im zdať živé sny pri úplnom vedomí, ktoré ich môžu až zabiť. Človek nebude vedieť, čo je pravda a čo je klam.“

Dnes, keď už som dospelá sa huncútsky pousmejem, tá predpoveď bola pravdivá. Zažila som to na vlastnej koži. Na mojej duchovnej ceste som prechádzala transformáciou a tento prechod by hore uvedené slová určite vystihovali.

Na začiatku, kým sa človek naučí pracovať so svojim vedomím, tak sa mu zdajú rôzne situácie a vnemy. Ako náhle zmení vnútorné nastavanie, nachádza sa opäť v inej realite a tak je to občas na zbláznenie, kým sa začne orientovať v prechodoch cez rôzne reality a dimenzie. Javí sa, že nad tým nemá vôbec žiadnu kontrolu a navždy uviazne v ničote.

Keď človek prekoná určitý duchovný level poznania, príde mu zbytočné žiť v systéme. Život prestáva dávať zmysel, akákoľvek tvorba či aktivita prestáva dávať zmysel a všetko sa rozpadá. Ničota je dôležitý míľnik na ceste poznania. Boj, ktorý zvádzame nám vyvoláva depresiu a nemohúcnosť, nemáme silu ísť v pred a žiť náš život, ako sme ho žili doposiaľ. 

Keď je situácia v našich životoch neznesiteľná a najradšej by sme z nej chceli ujsť, osud ale rozohrá chod udalostí tak, aby sme v nej predsa pobudli a doslova nás v nej pripúta. Neostane nič iné, iba sa zmieriť so situáciou a prijať ju. Vyspelá duša totiž vie, že aj keby odišla násilnou smrťou vráti späť, a to už sa jej nechce. To už sme ako duša zažili kopec krát a vieme dobre, že pred vlastním rastom neujdeme. Pred tým možno niekomu pomáhal alkohol, antidepresíva alebo iné chvíľkové omámenia, teraz nefunguje nič.

Ľudstvo vynaložilo veľmi veľké úsilie na to stať sa dôležitým a potlačiť akékoľvek známky ničoty. Potlačenie ústilo do rôznych psychických porúch alebo depresii. Teraz však prichádzame do stupňa vývoja, kedy už nemôžeme pred ňou utiecť. Tí, ktorí nemajú dostatočnú vibráciu, odchádzajú, už to tu nedávajú. Tí, ktorí ostávajú závidia mŕtvym, pretože ich stav sa podobá smrti.

 V ničote prestáva človek túžiť po nejakých snoch, zanecháva všetko za sebou. Dáva si otázky, čo tu vlastne robím? Som mŕtvy zaživa. Ničota je dôležitým míľnikom ľudskej existencie. Prirodzene máme strach z toho, že keď už prestaneme chcieť je koniec. Vyľaká nás to, lebo to sme nepoznali, respektíve vyhýbali sme sa takémuto stavu v našom vnútri. Skúšame posledné záchvevy fungovania po starom. Vynaložíme energiu na to, aby sme si niečo kúpili alebo si ideme zabehať. Vytvárame si nejakú hru, ale nič z toho nám už neprináša potešenie. Umiera naše chcenie. Bod nula je blízko energetickej smrti a smrť je iba prerod do nového. Zrazu stratíme chuť urobiť akýkoľvek krok dopredu a zostaneme iba v tichu. Po prechode ničotou sa vraciame do systému. Tvoriť znovu a inak.

Ako je v ničote?

Sme v nej skúmame ju. Úplne nás pohltí, až keď proti nej prestaneme bojovať a pobudneme si v nej, odíde strach. Pocit, že chceme zomrieť sa tiež vytratí, pretože sme už umreli v systéme. Ničota prináša hlboké poznanie, kde pochopíme, že stačí iba dýchať a nechať sa unášať. V tomto štádiu je nám odobratá aj fyzická sila, aby sme sa upokojili na maximum. Občas máme márne pokusy z nej ujsť, ale je nám rýchlo ukázané, že to nejde. Cesta von je prijatie. Keď sme pripravení z nej odísť, dostaví sa sila a naštartuje nás na posun. Sila príde postupne, aby sme sa náhodou nevrátili do starých koľají.

Na Zemi začína nová etapa- Prijatie ničoty a ukotvenie nových kódov v hmote

Z ničoty sa dostávame aj rozhodnutím, v zmysle: Tak keď už som tu, tak to aspoň využijem nejako. Budem pozorovať, o čom je ten život. Vlastne viem, že mám nástroje na to, aby som si tu stvoril virtuálnu realitu, ktorá by sa mi páčila.

Nemusíme sa báť, že urobíme zlý krok. Duša sa raduje každému kroku. Z ľudského ponímania môže pozorovateľ vyhodnocovať svoj krok ako za chybný, ale znovu, ak sa naladí na seba, duša sa raduje takýmto krokom, lebo všetko je poznanie, pre ktoré sme tu prišli.

Nakoniec kozmonautický výcvik s neuveriteľným stupňom zaťaženia sa zdá extrémne efektívny. Tí, čo začali skôr z transformáciou sa domnievali, že je s nimi niečo zlé, pretože ešte pred pár rokmi videli kopec šťastných baviacich sa ľudí okolo nich a neexistovalo vysvetlenie k tomu, čo prežívajú. Naše mentálne stavy nám neumožňovali žiť normálny život ako predtým, taký ako sme videli u ostatných alebo si ho pamätali. Miesto toho, aby prišlo nejaké vysvetlenie, prišla iba ťažká transformácia. Prepady nás tlačili k Zemi, jeden “lepší“ ako druhý.Nikto z nás ani netušil, že si duša zvolila byť v prvej línii vibračného posunu. Vytvárala sa pôda, pre ďalšiu vlnu duší, aby napredovali aj na základe ich skúseností. 

Návody pre tých, ktorí vstupujú do ničoty úplne nefungujú, ale funguje podpora v zmysle, viem čo prežívaš, prežil som to tiež, uvidíš, raz z toho vyjdeš, neboj sa prežiješ to. Možnosť zrovnania s človekom, ktorý prešiel podobným, je pre nás veľmi významné a posilňujúce.

Priatelia, nemajme strach z ničoty, z rozpadu toho, čo sme doteraz poznali a ani návratu do hmoty. Pre nás všetkých je to nová skúsenosť. Nikto nevie, čo má robiť, ale všetko je správne pre poznanie, práve to sme sa naučili v ničote. Cieľom je užitie si ľudskej skúsenosti vo všetkých možných odtieňoch, ktoré prináša ľudský život. Život na planéte sa už zmenil, začala nová éra bytia. Možno nám ešte trošku bude trvať, kým sa postavíme znovu na nohy po tých nekonečných pádoch, ale o to bude naše chápanie a kroky stabilnejšie.

Tí, čo ešte hľadajú chybu v druhých a snažia sa vykonštruovať nejakú hru- tam vonku je niekto iný, kto môže za moju situáciu, veľmi rýchlo pochopia. Ničota je teraz extrémne expanzná a pokryje každého, aby naštartoval v sebe proces zmeny. Všetko sa zrýchlilo. Pre tých, ktorí necvičili, je pobyt v dnešných energiách extrémne náročný. Prežívajú rovnaké mentálne muky ako my kedysi, my ich chápeme a vieme ich podporiť. Už máme nesmierne bohatstvo poznania a nástroje k posunu.

S láskou,

Pozorovateľka života